روز جهانی سلامت روان

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دهم ا کتبر روز جهانی سلامت روان، روز اطلاع رسانی درباره اختلالات روانی و زدودن ذهنیات منفی درباره این اختلالات است .

در این روز تلاش می شود به افراد آموزش های لازم داده شود تا سلامت روان خود واطرافیان را جدی بگیرند، در جهت بهبود اختلالات روانی تلاش کنند وروی فرد مبتلا برچسب نزنند. به همین سبب، هرسال با شعاری خاص برنامه های این روز طراحی می شوند. دهم اکتبر ۲۰۱۸، مصادف با ۱۸ مهر ۱۳۹۷، روز جهانی سلامت روان با شعار) سلامت روان جوانان :جهان در حال تغییر) تمرکز خود را بر سلامت جوانان گذاشته است.

در حال حاضر، ضرورت توجه به جوانان و ایجاد انعطاف پذیری ذهنی از سنین اولیه در نوجوانان برای مقابله با چالش های جهان در حال تغییر، به خوبی احساس می شود.شواهد بیانگر این است که ترویج و محافظت از سلامت جوانان نه تنها به سلامت آنان،در کوتاه مدت و دراز مدت کمک می کند،بلکه تاثیراتی در رشد اقتصاد و جامعه نیز دارد، و جوانان سالم قادر به اثرگذاری مثبت در نیروی کار، خانواده ها و جامعه به عنوان یک کل می باشند.

داشتن سلامت روان به جوانان کمک می کند هیجانات شان را به درستی مدیریت کنند و از زندگی لذت ببرند، حتی وقتی مشکلاتی بر سر راهشان وجود داشته باشد. روز جهانی بهداشت روان باردیگر به همگان یادآور می شود:داشتن ذهن و روان سالم به اندازه جسم سالم مهم است.

 

 ارسال شده توسط : پخش آموزش