شرایط دریافت و میزان تسهیلات رفاهی صندوق رفاه

دانشجوی گرامی :

با تبریک فرارسیدن سال تحصیلی جدید و با آرزوی موفقیت و سربلندی همه دانش پژوهان عزیز ، به منظور آشنایی با تسهیلات دانشجوییو باز پرداخت وام های صندوق رفاه دانشجویان مطالب حاضر تهیه شده است .

شرایط دریافت و میزان تسهیلات رفاهی صندوق رفاه

1- دارا بودن صلاحیت اخلاقی و رعایت شئون دانشجویی

2- ثبت نام در حداقل تعداد واحدهای مورد لزوم طبق مقرارت آموزشی (دانشجوی تمام وقت )

3- مدت مجاز استفاده از وام در طول تحصیل به شرح ذیل می باشد .

  • کاردانی و کارشناسی ناپیوسته حداکثر 2 سال تحصیلی ( 4 نمیسال )
  • کارشناسی پیوسته حداکثر 4 سال تحصیلی ( 8 نمیسال )

4- میزان مبلغ وام حداکثر تا سقف 3/000/000 ریال در نمیسال اوّل 94-93 می باشد.

نحوه پرداخت وام :

وام شهریه به حسابی که مؤسسه آموزش عالی اعلام می کند جهت تأمین بخشی از شهریه دانشجو واریز می گردد و دانشجو در حساب کاربری خود از مؤسسه می تواند در پرینت تثبیت انتخاب واحد نمیسال تحصیلی جاری مشاهده کند .

شرایط و ضوابط باز پرداخت وام

1- دانشجویان انصرافی و اخراجی و ترک تحصیل ملزم به واریز کل بدهی به همراه کارمزد می باشند

2- به هر دانشجو در هر ترم تحصیلی صرفآ یکبار از یک نوع وام تعلق می گیرد .

3- انتقال دانشجو از مرکز غیرانتفاعی در یک دوره تحصیلی و مقطع تحصیلی و رشته ثابت به مرکز غیرانتفاعی دیگر بلامانع است و می توان بدهی را به بعد از پایان تحصیل انتقال داد .

شرایط بازپرداخت

1- دانشجویان که موفق به پایان دوره تحصیلی خود شده اند ، پس از فراغت از تحصیل نسبت به پرداخت کل بدهی به حساب صندوق رفاه و یا اخذ دفترچه اقدام می نمایند . زمان تعیین تکلیف بدهی برای کلیه دانشجویان (مشمول و غیر مشمول ) حداکثر 9 ماه پس از فراغت از تحصیل  می باشد . در صورتیکه پس از مدت 9 ماه برای گرفتن دفترچه قسط مراجعه نشود ، دیگر قابل تقسیط نبوده و دانشجو می بایست کل بدهی را یکجه پرداخت نمایند.  

2- مبلغ 10 % کل بدهی در هنگام فراغت از تحصیل و صدور دفترچه اقساط بایستی یکجا توسط دانشجو واریز و اصل فیش واریزی تحویل گردیده و مانده بدهی تقسیط می گردد .

3- شروع اقساط برای  دانش آموختگان (فارغ التحصیلان) که خدمت نظام وظیفه خود را به پایان نرسانده یا معاف گردیده اند ، 9 ماه و مشمولین خدمت نظام وظیفه 2 سال پس از پایان خدمت سربازی از تاریخ فراغت از تحصیل می باشد .

4- باز پرداخت وام شهریه دانشجویی با کارمزد 4% محاسبه می گردد. کارمزد طول دوره دریافت وام تا زمان شروع بازپرداخت بصورت روزشمار محاسبه می شود.

(تعداد روز های مورد استفاده از وام طی نوبت های وام )

5- مبلغ ماهانه قسط معادل 2% کل بدهی دانش آموختگان در 60 قسط می باشد .

6- بدهکاران دارای دفترچه اقساط ، می بایست در تاریخ سررسید هریک از اقساط ، به یکی از شعب بانک تجارت در سراسر کشور مراجعه و مبلغ بدهی خود را به حساب مندرج در فیش واریز و نسخه دوم (رسید مخصوص پرداخت کننده ) را تا تسویه حساب نهایی نزد خود نگهداری نمایند . در صورت عدم بازپرداخت به موقع اقساط (به قسط طولی) کل بدهی به دین حال تبدیل می گردد . و بدهکاران موظف به بازپرداخت  کل بدهی به صورت یکجا خواهند بود .

امور دانشجویی

  حنیفه زاد

 

 

 

 

 

 ارسال شده توسط : مدیر سایت